اقدامات حفاظتی همگانی در برابر COVID-19

 

بیشتر افرادی که به این ویروس آلوده می شوند ، دچار بیماری خفیف می شوند و بهبود می یابند ، اما این بیماری برای دیگران شدیدتر است. با انجام موارد زیر مراقب سلامتی خود بوده و از دیگران محافظت کنید:

  • پیوسته دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید. شستن دستان با آب و صابون یا استفاده از الکل باعث از بین رفتن ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما باشد.
  • بین خود و هر کسی که سرفه یا عطسه می کند ، حداقل 1 متر  فاصله حفظ کنید. هنگامی که کسی سرفه یا عطسه می کند ، قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود خارج می سازد که ممکن است حاوی ویروس باشد و به  راحتی وارد مجاری تنفسی شما شود.
  • از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید. دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس ها را انتخاب کنند. پس از آلوده شدن ، دستها می توانند ویروس را به چشم ، بینی یا دهان منتقل کنند. از آنجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار کند.
  • اطمینان حاصل کنید که شما و اطرافیان ، بهداشت تنفسی را رعایت می کنید. این به معنای پوشاندن دهان و بینی شما بادستمال جیبی یا آستین لباس هنگام سرفه یا عطسه است. با رعایت بهداشت مناسب تنفسی ، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت می کنید.
  • اگر احساس ناخوشایندی کردید در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید در هنگام مراجعه به مراکز درمانی موارد ایمنی را راعایت کنید تا بیماری به افراد دیگر منتقل نشود.
  • به ملاقات ، عیادت و بازدید بیماران با علائم مشابه سرماخوردگی یا آنفولانزا نروید و در صورتی که این ملاقات حیاتی است با حفظ نکات ایمنی نظیر پوشیدن دستکش ، زدن ماسک و عینک های محافظ چشم از خود حفاظت کرده و در پایان دستکش و ماسک خود را داخل سطل زباله انداخته و دست های خود را ضدعفونی نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نطر خود را ارسال کنید
لطفا نام خود در این قسمت را وارد کنید